WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

Komunikaty

Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

Ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności:
Wycofanie produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”

20190930 01

 
Na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, w sekcji dot. ostrzeżeń publicznych, został zamieszczony komunikat w sprawie wycofania produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”. Producent: Snack Connection B.V., Expeditiestraat 1, 4283 JE Giessen, Holandia.

Zagrożenie:

Niezadeklarowany na opakowaniu składnik – mąka pszenna w produkcie „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”. Mąka pszenna jest źródłem glutenu. Gluten jest substancją alergenną, spożycie produktu przez osoby uczulone na gluten może wywołać reakcję alergenną.

Szczegóły dotyczące produktów:

Nazwa produktu: „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”
Numer partii: wszystkie numery partii
Data minimalnej trwałości: wszystkie daty minimalnej trwałości
Producent: Snack Connection B.V., Expeditiestraat 1, 4283 JE Giessen, Holandia

 
Zdjęcie produktu

20190930 02

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl w dniu 19 września 2019 r. dobrowolnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g” i poinformowała o sprawie producenta. Dystrybucja towaru została wstrzymana i zostanie odblokowana po wprowadzeniu prawidłowego oznakowania ww. produktu. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej (https://www.lidl.pl/pl/Wazna-informacja-dla-klientow.htm), jak i w sklepach.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

 

Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. „Alesto, Orzeszki ziemne panierowane w pikantnym cieście o smaku paprykowym, 250 g”