WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie galaretek w minikubeczkach ze względu na ryzyko zadławienia – Aktualizacja z dnia 19 czerwca 2020 r.

Komunikaty

Ostrzeżenie: Wycofanie galaretek w minikubeczkach ze względu na ryzyko zadławienia – Aktualizacja z dnia 19 czerwca 2020 r.

20200612 01


Na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, w sekcji dot. ostrzeżeń publicznych, została zamieszczona aktualizacja komunikatu w sprawie wycofania galaretek w minikubeczkach ze względu na ryzyko zadławienia, importowanych przez Asia Express Food, Kilbystraat 1, 8263 CJ Kampen, Holandia.

W nawiązaniu do komunikatu z dnia 10 czerwca 2020 r., Główny Inspektor Sanitarny informuje, że władze Holandii poinformowały poprzez System Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach, że nie wszystkie produkty wskazane pierwotnie podlegają wycofaniu przez firmę Asia Express Food. Tylko galaretki w minikubeczkach określone poniżej są objęte procesem wycofywania.

Zagrożenie:

Galaretki w minikubeczkach wymienione poniżej są wycofywane z obrotu. Ze względu na ich konsystencję (skład), kształt, wielkość i sposób przyjmowania stanowią ryzyko utknięcia w gardle i zadławienia/uduszenia.

Szczegóły dotyczące produktów podlegających wycofaniu:

Nazwy produktów, kod na opakowaniu i gramatura opakowania:
– Girl Jelly Fruity Bites, #0660, 1280 g
– Boy Jelly Fruity Bites, #0660-1, 1280 g
– Fruitery Jelly Assorted Jar, #0661, 1000 g
– Fruitery Jelly Assorted Bag, #0662, 285 g

Data minimalnej trwałości: wszystkie
Kraj pochodzenia: Tajwan
Importer: Asia Express Food, Kilbystraat 1, 8263 CJ Kampen, Holandia

Dystrybucja produktu w Polsce: odbiorcy detaliczni w województwie mazowieckim, dolnośląskim i wielkopolskim, sklepy spożywcze, głównie z azjatycką żywnością.

 

Zdjęcia jednego z wycofywanych produktów:

20200612 02
20200612 02

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Produkty wskazane w komunikacie zostały dostarczone do odbiorców w Polsce w 2019 i 2020 r. przez dostawcę z Holandii i podlegają wycofaniu. Odbiorcy w Polsce powinni wstrzymać dalszą sprzedaż tych produktów i usunąć je z półek sklepowych.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktów z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkty wskazane w komunikacie nie powinny być spożywane, szczególnie przez dzieci, ze względu na ryzyko zadławienia i uduszenia.

 

Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie galaretek w minikubeczkach ze względu na ryzyko zadławienia – Aktualizacja z dnia 19 czerwca 2020 r.