WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie partii produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g

Komunikaty

Ostrzeżenie: Wycofanie partii produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g

Wycofanie partii produktu pn. „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g"

20200305 01
Na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, w sekcji dot. ostrzeżeń publicznych, został zamieszczony komunikat w sprawie dobrowolnego wycofania przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g" z datą minimalnej trwałości 11.2021, o numerze partii L6716/3/312 ze względu na kontaminację produktu alkaloidami pirolizydynowymi.

Zagrożenie:

Dobrowolne, zlecone przez Lidl badanie produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g" z datą minimalnej trwałości 11.2021, o numerze partii L6716/3/312 wykazało kontaminację produktu alkaloidami pirolizydynowymi. W związku z tym przygotowana została ocena ryzyka przez ekspertów z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny zgodnie z którą spożycie produktu o podanym numerze partii może stanowić ryzyko dla zdrowia konsumentów.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g
Numer partii: L6716/3/312
Data minimalnej trwałości: 11.2021
Wyprodukowano dla: Lidl sp. z o.o. sp. k., Jankowice, ul. Poznańska 48, 62-080 Tarnowo Podgórne

20200305 02
Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl niezwłocznie podjęła dobrowolną decyzję o wycofaniu z rynku przedmiotowego artykułu. Informacja dla klientów została zamieszczona w sklepach, w których sprzedawano artykuł, tj. w województwach: wielkopolskim, pomorskich, lubuskim, dolnośląskim i opolskim.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt z partii wskazanej w komunikacie nie powinien być spożywany.

Firma Lidl poinformowała klientów o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.

 

Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie partii produktu „Lord Nelson, Herbatka ziołowa Rumianek o smaku karmelowym, 28 g