WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. "Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml z datą minimalnej trwałości 11.06.2020"

Komunikaty

Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. "Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml z datą minimalnej trwałości 11.06.2020"

 20200121 01

 
Na stronie internetowej Głównego Inspektora Sanitarnego, w sekcji dot. ostrzeżeń publicznych, został zamieszczony komunikat w sprawie dobrowolnego wycofania przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. produktu pn. „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020 r.” ze względu na błędną informację dotyczącą alergenów, która została zamieszczona na niektórych etykietach produktu, tj. nie została zadeklarowana obecność glutenu.

Główny Inspektor Sanitarny informuje, że firma Lidl sp. z o.o. sp. k., ze względu na bezpieczeństwo konsumentów z alergią na gluten/nietolerancją glutenu, samodzielnie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku produktu „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020” i poinformowała organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej o wycofaniu.

Zagrożenie:

W wyniku pomyłki niektóre opakowania produktu zostały opatrzone etykietą od innego rodzaju lodów. Skutkiem tego jest błędna informacja dotycząca alergenów, to znaczy obecność glutenu nie została zadeklarowana. Klienci z alergią na gluten/nietolerancją glutenu nie powinni spożywać wycofywanego produktu ze względu na możliwe wystąpienie nietolerancji wywołanej spożyciem.

Szczegóły dotyczące produktu:

Nazwa produktu: „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml”
Data minimalnej trwałości: 11.06.2020
Producent: Bidfood Czech Republic s.r.o. ul. V Rozovem udoli 553, Mikovice, 27801 Kralupy nad Vitavou, Czechy

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała, że otrzymała od producenta Bidfood Czech Republic s.r.o. w dniu 10.01.2020 informację i niezwłocznie podjęła decyzję o wycofaniu z rynku artykułu „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml, z datą minimalnej trwałości 11.06.2020”. Informacja dla klientów została zamieszczona zarówno na stronie internetowej firmy Lidl sp. z o.o. sp. k. (https://kimjestesmy.lidl.pl/folder_aktualnosci/wycofanie-produktu-z-rynku), jak i w sklepach tej sieci handlowej.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej zostały poinformowane o sprawie przez firmę Lidl sp. z o.o. sp. k. i monitorują proces wycofywania produktu z rynku.

Zalecenia dla konsumentów:

Produkt „Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml” wskazany w komunikacie nie powinien być spożywany przez osoby z alergią na gluten/nietolerancją glutenu.

Firma Lidl sp. z o.o. sp. k. poinformowała o możliwości zwrotu produktu w każdym sklepie Lidl bez konieczności okazywania paragonu.


Zdjęcie produktu:

20200121 02

 

Jesteś tutaj: Start Żywność Komunikaty Ostrzeżenie: Wycofanie produktu pn. "Hӓagen-Dazs lody o smaku Strawberry Cheescake, 460 ml z datą minimalnej trwałości 11.06.2020"