WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Promocja Zdrowia Wydarzenia, aktualności Wydarzenia pozostałe Konferencja pt. „Szczepię się - chronię zdrowie swoje i innych”

Promocja Zdrowia - Wydarzenia, aktualności

Konferencja pt. „Szczepię się - chronię zdrowie swoje i innych”

Konferencja pt. „Szczepię się - chronię zdrowie swoje i innych”
24 kwietnia 2019 r.
Hotel Kongresowy w Kielcach, Aleja Solidarności 34


Polskie Towarzystwo Higieniczne Oddział w Kielcach wraz z Świętokrzyskim Państwowym Wojewódzkim Inspektorem Sanitarnym organizuje konferencję pt.: „Szczepię się - chronię zdrowie swoje i innych”, która odbędzie się w dniu 24.04.2019 r. o godz. 9:30 w Hotelu Kongresowym Centrum Biznesu w Kielcach.
Konferencja skierowana jest do lekarzy i pielęgniarek z terenu woj. świętokrzyskiego.

20190419 konferencja

 

Ruchy antyszczepionkowe zwiększają swoją aktywność zarówno na świecie jak i w naszym kraju. Naszym zadaniem jest przekazanie rzetelnej i opiniotwórczej wiedzy na temat długofalowych skutków występowania chorób zakaźnych oraz budowanie świadomości społecznej w zakresie  profilaktyki chorób zakaźnych.

W Polsce szczepienia ochronne są realizowane zgodnie z obowiązującym Programem Szczepień Ochronnych (PSO, tzw. kalendarz szczepień), który jest co roku aktualizowany. Aktualną wersję ogłasza w komunikacie Główny Inspektor Sanitarny.

szczepienia bezpłatne (tzw. obowiązkowe) - realizowane w ramach powszechnego ubezpieczenia zdrowotnego bez dodatkowych opłat.

szczepienia odpłatne (tzw. zalecane) - wskazane w celu rozszerzenia zakresu ochrony dziecka lub zmniejszenia liczby zastrzyków, ale nierefundowane z budżetu państwa. Rodzice muszą zakupić szczepionkę we własnym zakresie w punkcie szczepień lub w aptece na podstawie recepty wystawionej przez lekarza.

Szczepienie ochronne to inwestycja w zdrowie naszych dzieci.

Szczepienia ochronne są najskuteczniejszym i najbardziej efektywnym  sposobem zapobiegania chorobom zakaźnym.

Podejmując decyzję o opóźnieniu lub rezygnacji ze szczepień, rodzice przyjmują na siebie odpowiedzialność w związku z możliwymi zagrożeniami dla zdrowia, a nawet życia dziecka.
Szczepiąc swoje dziecko chronimy także te dzieci i osoby dorosłe, które z przyczyn medycznych nie mogą poddać się szczepieniu.
Na konferencji rozmawiać będziemy o aktualnych problemach związanych ze szczepieniami ochronnymi.

Program konferencji (PDF)

Tobaco Free Cities  logo test na HIV

Jesteś tutaj: Start Promocja Zdrowia Wydarzenia, aktualności Wydarzenia pozostałe Konferencja pt. „Szczepię się - chronię zdrowie swoje i innych”