WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Promocja Zdrowia Wydarzenia, aktualności Wydarzenia pozostałe Ogólnopolski Dzień Tornistra

Promocja Zdrowia - Wydarzenia, aktualności

Ogólnopolski Dzień Tornistra

1 października 2018 obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Tornistra. Jego celem jest ukazanie działań Ministerstwa Edukacji Narodowej we współpracy z Państwową Inspekcją Sanitarną poprzez edukację ukierunkowaną na profilaktykę wad postawy uczniów i ich problemy z kręgosłupem spowodowane nadmiarem książek w plecaku.

Inauguracja Ogólnopolskiego Dnia Tornistra w województwie świętokrzyskim odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 39 w Kielcach, gdzie rozpoczęto akcję ważenia tornistrów poprzedzoną konferencją prasową w której uczestniczył Świętokrzyski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Akcja ma zwrócić uwagę dzieci i ich rodziców na to, co powinno się nosić w plecakach oraz jak odpowiednio pakować przybory potrzebne na lekcjach. Dotyczy to głównie uczniów szkół podstawowych.

Przez cały październik przedstawiciele Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych będą odwiedzać świętokrzyskie szkoły i ważyć tornistry. Następnie wyniki będą porównywane z wagą uczniów. Ciężar tornistra nie powinien przekraczać 10-15 % ciężaru dziecka. Po zakończeniu akcji powstanie raport dotyczący tego, czy dzieci nie noszą zbyt ciężkich tornistrów. Dokument zostanie opublikowany, a każda ze szkół zostanie poinformowana
o wynikach badań.

20181002 0320181002 0220181002 01

Tobaco Free Cities  logo test na HIV