WSSE Kielce

Font Size

Cpanell
Jesteś tutaj: Start Higiena dzieci i młodzieży Komunikaty Ocena warunków sanitarno – higienicznych zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży

Ocena warunków sanitarno – higienicznych zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży

 

Informacja Świętokrzyskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego dotycząca oceny warunków sanitarno – higienicznych zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży odbywającego się na terenie województwa świętokrzyskiego w 2018 r.

 

W okresie od 15 stycznia do 2 lutego 2018 r. na terenie województwa świętokrzyskiego zorganizowano 32 formy wyjazdowe wypoczynku, z którego skorzystało łącznie 1241 dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Wypoczynek w formie wyjazdowej odbywał się głównie w obiektach hotelowych lub innym obiekcie, w którym świadczone są usługi hotelarskie.

Dotychczas skontrolowano 32 placówki funkcjonujące w ramach wypoczynku zimowego dzieci i młodzieży.
Odnotowano 2 urazy - złamanie palca oraz skręcenie stawu skokowego.

Nałożono 5 mandatów karnych na kwotę 900 zł. z zakresu nadzoru nad żywieniem dzieci i młodzieży.

W czasie kontroli pozostawiono w obiekcie ulotki informacyjne dotyczące zagrożeń spowodowanych stosowaniem dopalaczy, zapobiegania grypie i przeziębieniom, wszawicy oraz materiały edukacyjne na temat zasad prawidłowego żywienia, a także szkodliwości palenia tytoniu i jego następstw.

Jesteś tutaj: Start Higiena dzieci i młodzieży Komunikaty Ocena warunków sanitarno – higienicznych zimowego wypoczynku dzieci i młodzieży